Turgut Kaçmaz Tarihimizde soykırım yoktur merhamet vardır

Kaçmaz, TBMM ziyaretiyle ilgili bilgiler vererek, gündemdeki soykırım iddialarına da değindi...

Turgut Kaçmaz; "Tarihimizde soykırım yoktur, merhamet vardır"


Dünyanın en yaşlı ve Atatürk’ün askeri, Çanakkale Savaşlarının son Gazisi, 110 yaşındayken yaşamını yitiren Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu, Dünya Barış Elçisi aynı zamanda Eğitimci-Araştırmacı Turgut Kaçmaz, davet üzerine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ne ziyarette bulundu. Bakanlığın sosyal medya kanalı bağlantılı söyleşi yapan Kaçmaz, soykırım iddialarına da tepki göstererek; “Tarihimizde merhamet vardır, soykırım yoktur. Bunun savaşlarımızda da örneği mevcuttur. Nasıl Çanakkale’de dedelerimiz birlik beraberlik içinde kazandıysa biz bu son zamandaki hastalığı da yeneriz. Yalnız aynı Çanakkale’deki gibi birlik beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor” dedi.  

 

Kaçmaz, TBMM ziyaretiyle ilgili bilgiler vererek, gündemdeki soykırım iddialarına da değindi... 

 

Dünyanın en yaşlı gazisi, Atatürk’ün askeri 1994 senesinde, 110 yaşında iken vefat eden Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu, Dünya Barış Elçisi ve Eğitimci-Araştırmacı Turgut Kaçmaz, 57. Alay Şehitliği’nde her yıl 24-25 Nisan günleri gerçekleştirilen törenin bu sene salgın nedeniyle iptali edilmesi sebebiyle, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen program çerçevesinde ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

 

Kaçmaz, Cumhuriyetin ilân edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan çekimlerde, babasının savaş anıları, Çanakkale ve Kurutuluş Savaşları, şehitler, gaziler ve zor şartlar altındaki mücadelelerle ilgili videolu anlatımında duygusal anlar yaşattı. 38 dakikalık videoyu Youtube’de GSB Gençlik sayfasından izleyebilirsiniz.

 

“ÖYLE TANIDIKLARIM VAR Kİ, HASTALANINCA ÖLÜMÜ İSTEDİLER”

 

Dünya Barış Elçisi Turgut Kaçmaz, TBMM’de, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan söyleşi de şunları kaydetti:  

 

“Korona virüs salgını sebebiyle milletçe zor günler geçiriyoruz. Kurallara uyalım, maskemizi takalım. Temizliğimize dikkat edelim.  Genç, yaşlı, zengin, fakir demiyor. Öyle tanıdıklarım var ki, hastalanınca ölümü istediler. Onun için dikkat edelim…”

 

ATATÜRK’ÜN ASKERİ

 

Babam Mustafa Kemal’in askeriydi. Bu vatan, bu millet, bu bayrak, bu din uğruna 14 yıl savaşır. Çanakkale’de, Conk Bayırı’nda savaşırken yaralanır, gazi olur. Dumlupınar Meydan Savaşı’nda büyük başarı gösterdiği için Atatürk tarafından İstiklal Madalyası verilir. 27 sene önce 1994 yılında 110 yaşında vefat eder. Dünyanın en yaşlı, son Çanakkale gazisidir. Çanakkale’de, 57. Alay şehitliğinde heykeli vardır.”

 

GÜNDEM 8.05.2021 01:13:00 0


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR